
Nem hibbantam meg, nem szükséges drága, új hűtőt és csempét vásárolni ha meguntuk, már nem tetszik a régi színű, vagy Feng Shui szerint nem az életterületnek megfelelő színű. Fessük át!
Mindenképpen 2 komponensű (2 K), akril ipari festékkel fessük, ami igazán autózománcnak felel meg. (Konkrétan ezt ajánlom: LS (29) 145 Isolack PUR – megjegyzés 2017. 04. 16.)
Nem szükséges alapozás, csupán zsírtalanítás nitrohígítóval, mattítás (finom csiszolópapírral, skót szivaccsal vagy mattítókendővel) takarítás és takarás. Takarás főleg akkor fontos, ha fújjuk a festéket: a finom festékszemcsék nagyon tudnak szállni és mindent beterítenek. Én ezért részesítem előnyben inkább a teddy hengeres festést.
A megfelelő előkészítés után mehet a zománcfesték. Ezt lehet fújni és lehet teddy hengerrel felvinni 2-3 rétegben. Nagyon fontos a maszk és a jó szellőztetés!! Az eredmény nagyon tartós: a hűtő bírja az ajtónekiütődést más szekrénynek, bírja a hűtőmágneseket. A csempén lehet fugázni, de én nem tettem: szép egyenletes, homogén felületet kaptam. Ha jó munkát végeztünk, sehol nem válik fel ütés, hő hatására sem.
Sok munkát igényel, viszont színes hűtőnk és csempénk az új töredékéért lehet. És a felfordulás is jóval kisebb, gondoljunk a porra, koszra, zajra, ami a régi csempék leverésével jár.
Munkára fel!
Az eredeti csempe: nagyon színes, nagyon mozgalmas, már nem én voltam. Jöhetett a festés:
Fontos a megfelelő takarás:
És az eredmény: nagyon szép vörös:
Ez a hűtő eredetileg egy fehér hűtő volt, lefestéséről nincsenek képek, de biztosan elhiszitek nekem. 🙂
A cikk születése óta egyszer megint átfestettük a konyha csempéjét. Hogy miért? Nem azért, mert nem bírta a gyűrődést, hanem mert mint tudjátok, a vörös szín egy étvágygerjesztő szín. Nem tanácsos olyan konyhába, étkezőbe tenni, ahogy gondban vannak a tulajok a súlyukkal. 🙂
Ma már ilyen a konyhánk. Itt lehet olvasni a lakás, és benne a konyha átalakulásáról többet.


.
Kéréssel fordulok Hozzád.
Idén, 2017-ben is indultam az Év Anyavállalata versenyen, és szükségem van minden szavazatra. A lenti gombra való kattintás után a bemutatkozásom alatt nyomd meg a “lájk” gombot! Előre is köszönöm szépen. 🙂
És hogy mi ez a verseny? Olyan anyukák jelentkezhetnek ide, akik legalább egy 6 éves kor alatti gyermek mellett indították el vállalkozásukat vagy még a gyermekük születése előtt kezdtek el vállalkozni és a gyermekek mellett is megszakítás nélkül üzemelt a cég. Én 10 éve dolgozom vállalkozóként a gyerekek mellett. Nehéz volt, de újból végigcsinálnám. 🙂
.
Ha pedig nem szeretnétek a továbbiakban lemaradni legfrissebb bejegyzéseimről, iratkozzatok fel Hírlevelemre! Itt tehetitek meg: https://dettydesign.hu/hirlevel/
Kedves Detty!
Nagyon tetszik ez a csempe és hűtő festés. Milyen festéket használnak hozzá? A hűtőnek csak az ajtaja festett, vagy minden oldala? Nagyon szívesen lefesteném én is a hűtő ajtaját. Legalább feldobná kicsit a konyhát.
Köszönöm az ötletet.
üdvözlettel:
Tóth Judit
Szia Judit!
2 komponensű (2 K) (Mipa, Impa, Lechner, Sickens) akril ipari festékkel festettük, ez úgy tudom, az autózománc. A hűtő tetejét és oldalát is lefestettük, illetve az ajtónak a külső részét.
Szia!
Én azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan vált be a festett felület. Gondolok például arra, hogy ha a zsírcseppeket dörzsivel levakarod, akkor nem jött-e vele festék is! Illetve erősebben súrolt részeknél nincs-e halványodás?
Előre is köszönöm a választ!
Üdv: Enikő
Szia Enikő!
Nálunk nagyon bevált a festés. Nem halványul, nem kopik, de az igaz, hogy vigyázok is rá: főzés után igyekszek azonnal ledörzsölni a zsírcseppeket. 🙂
Kedves Detty!
Nekem is nagyon tetszik az átfestés, megkérdezném, hogy pontosan milyen festékkel festettek, mennyi a négyzetméter szükséglet (kb) és hol lehet ezt beszerezni??? (mert általában az ipari festékek csak nagy kiszerelésben vannak)
Köszönöm
Szia, ahogy már írtam 2 komponensű, gyorsan száradó járműfestéket használtunk RAL színkatalógus alapján. Ez ütésálló, jól tisztítható, vegyszerálló. Mindenféle kiszerelés kapható 1 dl-től egészen nagy 5 l-esig.
Szia, nagyon szép a konyhád.
A festés előtt nem kellett alapozni? Más honlapokon azt írják, hogy ez nagyon fontos, mert nem tapad meg a festék a fényes csempén. De ha nem kell, az még jobb.
Nekünk is régi fényes csempe van a konyhába, azt szeretném feldobni.
Köszi.
Szia, a képeken látni lehet, hogy nem volt alapozás, rögtön a színes festék került rá. De mattítani, kicsit csiszolni kell és fontos a zsírtalanítás, hogy szépen, egyenletesen takarjon a festék.
Nem tudom, írtam-e valahol, hogy azóta mi már ismét lefestettük azt a csempét. Most fehér színű, és semmi baja évek óta. 🙂
Konkrétan meg tudnád írni, hogy ti melyik márkát használtátok, mert így nekem sokkal könnyebb lenne és már biztosra mennék.
Köszi
Csak ismételni tudom, amit már leírtam másnak is: 2 komponensű (2 K) (Mipa, Impa, Lechner, Sickens) akril ipari festékkel festettük. Hogy melyikkel, már fogalmam sincs, évekkel ezelőtt csináltuk. 🙂 Jó munkát hozzá!
Kedves Detty!
Lábazatként egy sor kültéri csempe van feltéve teraszunkon. Nem akarnám feltétlenül leveretni. Szerinted a fentebb ajánlottak alapján lefesthetem?
Köszi előre is a válaszod!
Klári
Szia Klári!
Sajnos fogalmam sincs. De ha azt kérdezed, én mit tennék, nos… én megpróbálnám. Ha nem sikerül, utána még mindig leverheted, kicserélheted. 🙂
szia!
Furdoszobacsempen is bevalahat?
Szia, nem próbáltam, de úgy gondolom, igen. 🙂
Koszonom 🙂 Kozben rajottem, hogy nem teljesen jol tettem fel a kerdest. Az alberletunkben nagyon ronda, regen biztos divatos csempe van. A csempet leverni es egy modernebben felrakni ugye -mint emlitetted- draga, zajos, sokat kell takartani utana, mi meg nem hiszem, hogy meg tudnank csinalni egyedul, hogy sporoljunk vele, raadasul megiscsak alberlet, nem szivesen koltenenk ilyenekre. Ha ez autozomanc, akkor birnia kell a strapat gondolom, ahogy az atuok is kapnak esot, havat, onos esot stb. tehat gondolom az se art neki, hogy hetente lefujom tisztitoszerrel es letakaritom. Vagy nem? Neked valtozatlanul nem kopott vagy fakult azota se? Gondolom attol fuggetlenul, hogy fozes kozben folyamatosan torolgetted, erte mar a feluletet zsiroldo, vagy vizkooldo vagy egyeb tisztitoszer.
Nem próbáltam fürdőszobában, ezért nem írhatom nyugodt szívvel, hogy használd. De ha engem kérdezel, én használnám, mert úgy ahogy mondod, mi baja lehet. 🙂 A konyhámban évek óta semmi baja a festett csempének.
Sziasztok!csak most talaltam az oldalra es a feltett kerdesekre. Amit javasolnek,en mar 15evvel ezelott megtettem. A hutom egy hagyomanyos meretu,kb. 90 cmmagas volt,de a konyhaban keves volt a munka felulet, igy beallitottam a gaz melle es lecsmpeztem a tetejet. Maris hoallova tettem! A hutot dekorfoliaval tettem tetszetosebbe, a gazt pedig atfestettem hoallo rozsdat is biro festekkel. Gyonyoru ezust szurke lett, osszhatasabana mostani rozsdamentesekre hasonlitott es tobben az uj gazom arat firtattak! Koszi, ha olvassatok! Mamelli
Köszi szépen az ötletet!